چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

شما از سلامت روان برخوردارید؟

1 بهمن 1394

دکتر مجید نیک نژاد، کارشناس مسئول سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص راه‌های مبارزه با مشکلات روان اظهار کرد: عوامل مختلفی می‌تواند در بوجود آوردن و پایه‌ریزی عدم سلامت روان در افراد تاثیرگذار باشد که فشارهای اجتماعی، فقر مادی، اختلافات خانوادگی، تصادفات، بیماری‌ها، مرگ و میرهای پیش بینی نشده و بسیاری از عوامل خانوادگی و وراثتی دیگر از این دست است.

وی افزود: پرداختن به فعالیت‌های ورزشی می‌تواند تنش‌های روانی را در فرد از بین ببرد. نیک نژاد با بیان اینکه بهتر است موقعیت خود را شناسایی کرده و به جای جنگیدن با آن خود را با شرایط سازگار نماییم توصیه کرد: با تغذیه مناسب، ورزش، استراحت کافی و مراقبت از سلامت جسمی به سلامت روان خود کمک خواهیم کرد.

این کارشناس مسئول ادامه داد: با دیگران معاشرت و دوستی کنید و برای انجام هر کاری زمان خاص و منظمی داشته باشید و همچنین یاد بگیرید همیشه فرد خونسرد و راحتی باشید. در نهایت اگر دارای توانایی لازم برای تحمل درد و رنج هستید و در موقع لزوم با شهامت و بردباری برخورد می‌کنید و به زندگی و رفاه دیگران علاقه‌مند هستید و در این زمینه فعالیت دارید شما از سلامت روان برخوردار هستید.

منبع:میگنا


1054
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش