چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

پیش به سوی آرامش درون بدن با تکنیک‌هایی خاص

29 دی 1394

پیش به سوی آرامش درون بدن با تکنیک‌هایی خاص
دکتر فاطمه منفرد پویا روانشناس مي گويد: آرامش جسمی و ذهنی رابطه ی مستقیمی با تمرکز دارد، حتی راهکارهای فراوانی برای به آرامش رسیدن وجود دارد.

وی در خصوص ریلکسیشن ادامه داد:این روش تکنیکی برای آرام سازی عضلات بدن است و از آنجا که بین ذهن و تن ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، اصولی است که سبب آرامش در جسم و ذهن افراد می شود.

منفرد پویا تصریح کرد:در این روش برای ایجاد آرامش به تک تک عضلات بدنی خود فرمان آرامش می دهید، به این صورت که ابتدا عضلات پا را سفت می گیریم تا 5 شماره می شماریم و بعد شل کرده و دوباره عضلات پا را گرفته و تا 10 شماره می شماریم.

وی افزود:حال از زانو تا لگن خود را سفت گرفته و تا آخرین حد فشار داده و رها می کنیم، بعد نوبت قسمت دست راست و چپ بدن، انگشتان دست و مچ تا آرنج هم به این ترتیب ابتدا سفت و بعد از 10 شماره رها میکنید.

منفرد پویا در خصوص تنفس شکمی بیان کرد:ابتدا با دم شکم خود را آن قدر بالا ببرید تا برآمدگی شکم خود را احساس کنید و بعد 4 شمارش بازدم کنید، بعد از آن شانه های خود را آن قدر ببرید تا که گردنتان به داخل تنتان فرو رود و بعد از شمارش شل کنید.

وی با اشاره به عضلات صورت گفت:ابرو های خود را بالا و بعد رها کنید، چشم سمت راست و بعد سمت چپ خود را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.این روش سبب خون رسانی در قسمت های مختلف بدن، باعث کاهش سطح آندرنالین و کورتیزول و افزایش اکسیژن می شود.

منفرد پویا خاطرنشان کرد: هنگامی که علائمی همچون بی حسی پا، سرگیجه، افزایش ضربان قلب، سنگین شدن سر و دلشوره در فرد ایجاد شد، برای پیشگیری از پرخاشگری بهتر است از روش ریلکسیشن استفاده کند تا سبب کاهش کورتیزول بدن خود شود.
منبع:میگنا

1133
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش