چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

بیش از ۱۸ میلیون ایرانی دچار اختلال روانی هستند

24 دی 1394

بیش از ۱۸ میلیون ایرانی دچار اختلال روانی هستند
احمد حاجبی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به موضوع حاشیه شهرها و ادغام خدمات سلامت روان، اظهار داشت: وزارت بهداشت به موضوع ارائه خدمات سلامت روان توجه داشته و در شهرهایی که طرح تحول سلامت در حال اجراست، کارشناس سلامت روان نیز خدمات مربوطه را براساس بسته خدمتی که برای آن تعریف شده است، ارائه می‌دهد.

وی افزود: تقریباً به‌طور متوسط به ازای هر 25 هزار نفر جمعیت، یک نفر کارشناس سلامت روان جذب کار می‌شود و خدمات لازم را به مردم ارائه می‌دهد. 

حاجبی با بیان اینکه 23.6 درصد مردم ایران(بیش از 18 میلیون نفر) دچار اختلالات روانی هستند، گفت: شایع‌ترین اختلال روانی، افسردگی بوده که آمار 12.7 درصدی را به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت به موضوع سواد سلامت روان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: موضوع سواد سلامت روان جزو برنامه‌های وزارت بهداشت قرار داشته و تأکید داریم که با آموزش‌های لازم می‌توان سطح سلامت روان مردم را افزایش داد. 

وی تصریح کرد: سطح سواد سلامت روان جامعه که ارتقا یابد، میزان انگ اجتماعی مراجعه جهت درمان بیماری‌های روانی کاهش یافته و بهتر می‌توانیم برنامه‌ها را در رسیدن به نقطه مطلوب پیش ببریم. حاجبی در پایان گفت: زمانی که سطح سواد اجتماعی مربوط به سلامت روان در کشور افزایش یابد، جامعه بهتر متوجه نیازهای خود شده و خانواده‌ها جهت مراجعه به‌موقع به روان‌پزشک و روان‌شناس اقدام می‌کنند.
منبع:میگنا

1096
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش