چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مثبت اندیشی از دیابت پیشگیری می‌کند

19 اردیبهشت 1394

اسد الله رجب رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مشکلی در رابطه با داروهای بیماران دیابتی در کشور وجود ندارد و این داروها در کشور تولید می‌شود، مسئله مهم در دیابت کنترل این بیماری است.

وی افزود:اکثر دیابتی‌ها در کشور ما بد کنترل هستند و به خوبی این بیماری را در خود کنترل نمی کنند در صورتیکه استفاده از دارو برای درمان دیابت حرف آخر را می‌زند،بیمار مبتلا به دیابت در ابتدا باید آموزش های لازم برای کنترل دیابت را ببیند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت ادامه داد: هنگامیکه بیمار ی دیابت در زمینه کنترل این بیماری آموزش ببیند برخلاف میل باطنی خود عمل می‌کند.یک فرد مبتلا به دیابت آموزش دیده برای کنترل این بیماری، به تغذیه خود توجه می‌کند.مسئله مهم برای فرد مبتلا به دیابت کمبود آموزش‌های وی در زمینه بیماری‌اش است. رجب تصریح کرد: اکثر افراد مبتلا به دیابت پس از ابتلا به بیماری متوجه مشکل خود می‌شوند و اکثر آنها 10سال که به این بیماری مبتلا شده‌اند.فرد ابتدا با کمبود ترشح انسولین مواجه می‌شود.
وی با اشره به راههای پیشگیری از این بیماری عنوان کرد: ابتدا تغذیه مناسب و پس از ان مدیریت استرس و مثبت اندیشی می‌تواند از بروز این بیماری پیشگیری کند که به این مسئله در کشور توجه چندانی نمی‌شود.

منبع : میگنا


954
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش