چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

کودکان بیش فعال دچار اضافه وزن می‌شوند

13 اردیبهشت 1394

به گزارش ميگنا، به نقل از سایت Medical news today) MTN) کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی نسبت به دیگر کودکان بیشتر دچار سندرم از دست دادن کنترل غذا می‌شوند. اختلالات رفتاری شایع پیش‌فعالی، رفتار تکانشی و تصور مورد توجه قرار نگرفتن است. یافته‌ها نشان می‌دهد این دو وضعیت می‌تواند یک مکانیسم بیولوژیکی مشترک باشد.
اگر چه بسیاری از کودکان مبتلا به اختلال پیش فعالی و کمبود توجه (ADHD) در اثر مصرف داروهایی برای درمان، وزن خود را از دست می‌دهند، اما محققان رابطه میان اضافه وزن و این بیماری پیدا کرده‌اند. کارشناسان معتقدند که علت وزن بیش از حد در برخی کودکان مبتلا ADHD، به ارتباط بین تکانشگری و از دست دادن کنترل بر مصرف غذایی بر می‌گردد.
این گزارش اعلام می‌کند کودکان مبتلا به ADHD در برابر کودکانی که دچار این بیماری نشده‌اند، 12 برابر بیشتر در معرض سندرم از دست دادن کنترل غذا خوردن (LOC-ES) هستند.
همچنین کودکانی که چاق هستند و دچار سندرم (LOC-ES) می‌شوند، 7 برابر احتمال ابتلا به ADHD در آنان بیشتر از کودکان دیگر است.
به تازگی اخبار پزشکی منتشر شده به کودکان بیش فعال پیشنهاد می‌دهد، برای یادگیری بهتر شروع به تحرکات بیشتر برای حفظ هوشیاری کنند.

منبع : میگنا


972
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش