چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

استخدام مبتلایان به اوتیسم در مایکروسافت

20 فروردین 1394

به گزارش مهر، اوتیسم، یکی از بیماری هایی است که سالانه قربانیان بسیاری را به خود اختصاص می دهد. اوتیسم بر ارتباط مبتلایان با سایرین تاثیر می گذارد. این بیماری تاکنون درمان قطعی نداشته اما با تشخیص به موقع آن می توان مانع از پیشرفت های این بیماری شد. عمده مشکل مبتلایان را می توان در عدم برقراری ارتباط با سایرین، عدم شرکت در بازی های کودکانه ، پرخاشگری، حرکات غیر معمول دست و پا و ... دانست.

اما از سوی دیگر، مبتلایان به اوتیسم در زمان بزرگسالی با مشکلات متعددی مانند یافتن شغل مناسب روبرو هستند و اکنون مایکروسافت در خبری اعلام کرده که قصد آغاز پروژه ای برای استخدام مبتلایان به اوتیسم را دارد. این طرح مایکروسافت در حالی مطرح می شود که« Mary Ellen Smith » معاون رئیس اجرایی مایکروسافت فرزند ۴ ساله مبتلا به اوتیسم دارد در نتیجه وی مشکلات بیماران مبتلا به اوتیسم را به خوبی درک می کند.

وی در مصاحبه ای گفت: « افراد مبتلا به اوتیسم از توانایی های متفاوتی برخوردارند که ما از این قابلیت ها در مایکروسافت استقبال می کنیم.
برخی از مبتلایان از حافظه بالا، حل مسائل دشوار، ارائه راه حل های متفاوت در مسائل پیچیده نرم افزاری، ریاضی و ... را برخوردار هستند که ما در شعب مختلف مایکروسافت در کشورهای مختلف از این قابلیت استفاده خواهیم کرد.»

منبع : میگنا


957
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش