چهارمین همایش بین المللی روانشناسی ایران
حامیان علمی و معنوی

تماس با ما

02133699093-4 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

افسرده‌اید؟ منتظر التهاب مفاصل هم باشید!

19 فروردین 1394

پزشکان آلمانی در مطالعات خود مشاهده کردند افسردگی در بروز برخی انواع بیماری‌ها نقش دارد که این وضعیت بخصوص در مورد عارضه‌هایی همچون التهاب مفاصل محتمل‌تر است. این نوع از التهاب زمانی اتفاق می‌افتد که ترکیب‌های شیمیایی بدن وارد جریان خون و دیگر بافت‌های آسیب دیده می‌شود. ترشح این ترکیب‌های شیمیایی در جریان خون می‌تواند به ایجاد قرمزی و حرارت منجر شود.
در حقیقت، برخی از ترکیب‌های شیمیایی ممکن است موجب نفوذ مایعات به داخل بافت‌ها شوند که در نتیجه تحریک و ورم اعصاب و در ‌‌نهایت درد را به همراه دارد.

از سوی دیگر در این بررسی که حدود ۱۴ هزار و ۳۲۸ نفر شرکت داشتند، مشخص شد افرادی که از علائم افسردگی رنج می‌برند بیشتر با بیماری‌های جسمی نیز دست به گریبان بوده‌اند. علاوه بر این، از هر سه شرکت کننده در این مطالعه که به افسردگی مبتلا بوده‌اند یک نفر حداقل با خطر ابتلا به بیماری جسمی نیز روبرو بوده است.
همچنین در این مطالعه پزشکان تاکید کردند که این ارتباط بین افسردگی و بیماری‌های التهابی مفاصل مثل آرتروز و آرتریت بیشتر است.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، درک بهتر از رابطه میان علائم افسردگی و بیماری‌های جسمی در ارائه خدمات درمانی بهتر به مبتلایان به اختلال‌های روانی و بیماری‌های جسمی مفید و موثر خواهد بود.

منبع : میگنا


958
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر
معرفی مجلاتمرکز همایش